Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Czy warto kupić leżaczek bujaczek dla noworodka? 0
Czy warto kupić leżaczek bujaczek dla noworodka? Leżaczek bujaczek, leżaczek dziecięcy, leżaczek dla dziecka, leżaczki dziecięce

Czy warto kupić leżaczek bujaczek dla noworodka?

Gdy pojawia się nowy członek rodziny, wszystko się zmienia. Cały dotychczasowy styl życia, codzienny program dnia staje na głowie. Po prostu od narodzin dziecka, wszystko kręci się wokół maluszka. Plan dnia dostosowany jest do planu dnia noworodka. Dziecko ma swoje potrzeby, swój czas drzemki, jedzenia oraz spaceru. Na pewno dużym ułatwieniem jest ustalenie dziecku stałych godzin na poszczególne czynności. Daje to dziecku poczucie bezpieczeństwa a młodej mamie ułatwia połączenie opieki nad dzieckiem z pozostałymi codziennymi obowiązkami takimi jak pranie, sprzątanie, gotowanie. Szczególnie małe dziecko w pierwszych miesiącach życia wymaga dużego poświęcenia ze strony rodziców. Warto ułatwić sobie te chwile spędzone z dzieckiem i zaopatrzyć się w różne przydatne gadżety. Jednym z nich jest leżaczek bujaczek. Jest on niezastąpiony w pierwszych miesiącach spędzonych z dzieckiem. 

Leżaczek bujaczek - zalety

Leżaczek bujaczek dla noworodka lub inaczej huśtawka dla noworodka ma wiele zalet. Główną zaletą leżaczka jest to, że dziecko widzi domowników, a rodzice mają maluszka na oku. Znacznie łatwiej jest zająć się codziennymi obowiązkami, gdy dziecko przez kilka lub kilkanaście minut siedzi w leżaczku. W zależności od potrzeby, leżaczek może się bujać z większą lub mniejszą prędkością, dostosowaną do upodobań maluszka. Zawsze trzeba pamiętać, że jak ze wszystkim, tak i z użytkowaniem leżaczka nie należy przesadzać. Nie można posadzić dziecka w leżaczku na kilka godzin. To ma być pomoc w opiece nad dzieckiem a nie zamiennik. Dodatkowe elementy w wyposażeniu leżaczka, typu zawieszki czy grzechotki z pewnością zainteresują maluszka, przyciągną jego uwagę i zajmą go na kilka minut. Dodatkowo, spokojna melodyjka, ukoi i ukołysze maluszka do snu. Wygodny model leżaczka może pełnić funkcję łóżeczka czy kołyski. A lekki, przenośny, składany leżaczek jest wygodny w przenoszeniu z pokoju do pokoju oraz do transportu podczas wyjazdu. Leżaczek można z łatwością złożyć i schować na swoje miejsce na noc lub w ciągu dnia, gdy nie planujemy go używać.

Wybierając leżaczek bujaczek na co warto zwrócić uwagę

Na pewno przed zakupem leżaczka warto przejrzeć kilka oferowanych modeli, porównać ich funkcje i wyposażenie. Warto wybrać lepszy jakościowo leżaczek bujaczek dla dziecka lub huśtawkę dla noworodka, który z pewnością posłuży maleństwu dłużej, a może nawet kilku dzieciom, jeśli rodzice mają takie plany. A oto kilka najważniejszych parametrów.

Bardzo ważna jest jakość wykonania. Szczególnie w przypadku produktów dla najmłodszych ważne są posiadane atesty. Leżaczek na pewno musi być bezpieczny dla dziecka i wygodny. Powinien być wyposażony w trzypunktowe pasy bezpieczeństwa, zabezpieczające dziecko przed wypadnięciem. Dodatkowym atutem jest szeroka podstawa, pozwalająca na ustawienie leżaczka w stabilnej pozycji. Oczywiście leżaczek bujaczek powinien mieć możliwość zablokowania funkcji bujania. Nie powinien mieć ostrych krawędzi.

Kolejny ważny parametr leżaczka dla dziecka jest dopuszczalna waga maluszka. Niektóre leżaczki są przeznaczone nawet dla dzieci do 18 kg. Dzięki temu maluszek będzie mógł na prawdę długo, bo prawie do trzech lat, korzystać z leżaczka. Gdy dziecko troszkę podrośnie, leżaczek będzie służył jako wygodne siedzisko dla niego.

Bardzo ważne jest także, aby pokrowiec leżaczka był łatwo zdejmowany do prania. Ponadto leżaczek powinien mieć możliwość kilkustopniowej zmiany konta nachylenia siedziska od prawie leżącej dla najmłodszych maluszków. Warto zwrócić uwagę, czy leżaczek łatwo się składa i czy po złożeniu nie zajmuje wiele miejsca. Dzięki temu można go wieczorem schować na swoje miejsce i wyciągną dopiero gdy zajdzie potrzeba. Ponadto łatwo taki leżaczek zabrać ze sobą, gdy się planuje dłuższy wyjazd z dzieckiem. 

Bardzo przydatne jest  także dodatkowe wyposażenie takie jak pałąk z zabawkami, na którym można wymieniać zabawki, gdy dziecko się już niektórymi znudzi. Wiele leżaczków wyposażonych jest w funkcję wibracji, której zadaniem jest uspokojenie i wyciszenie dziecka. Leżaczek także powinien posiadać blokadę bujania. Niektóre leżaczki huśtawki posiadają także odpinany, który osłoni dziecko przed słońcem daszek oraz bardzo przydatną i praktyczną moskitierę, która ochroni dziecko przed komarami i muchami.

Czy kupić leżaczek bujaczek lub huśtawkę dla noworodka? Oczywiście ostateczna decyzja należy do rodziców. Jednak z całą pewnością jest to jeden z bardziej przydatnych i wygodnych elementów wyprawki noworodka.

Bez względu na to jaki rodzaj leżaczka bujaczka lub leżaczka huśtawki zostanie wybrany, bardzo ważne jest aby nigdy nie pozostawiać dziecka siedzącego w leżaczku bez opieki.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl