Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Fenomen bajki Tomek i Przyjaciele 0
Fenomen bajki Tomek i Przyjaciele. Artykuły dla dzieci Tomek i Przyjaciele.

Bajka dla dzieci Tomek i Przyjaciele - artykuły dziecięce

Większość dzieci ma swojego ulubionego bohatera z bajki, którą uwielbia oglądać i cieszy się na widok postaci w niej występującej. Każdy maluch jest inny i ma swoje upodobania. Jednakże istnieją takie kreskówki, które przyciągają uwagę każdego. Niewątpliwie jedną z nich jest opowieść o perypetiach niezwykłej ciuchci Tomka.

Tomek czyli pozytywny bohater

Thomas & Friends to bajka, której akcja rozgrywa się na malowniczej wyspie Sodor. Zamieszkują ją parowozy i diesle, które trudnią się różnego rodzaju pracą. Każdy z nich ma swoje ściśle określone obowiązki związane z przewożeniem towarów i pasażerów. Główny bohater Tomek to sympatyczna i lubiana przez pozostałych ciuchcia, która stara się za wszelką cenę pomagać innym, co niekiedy przynosi różne skutki. Zabawne, pomysłowe historie, niekiedy z nutką strachu przyciągają uwagę najmłodszych widzów. Kolej od zawsze fascynowała duże grono dzieci i to nie tylko chłopców. Bajka ta jest więc strzałem w dziesiątkę. Dodatkowo ciuchcie potrafią mówić i przeżywają prawdziwe rozterki i uczucia. Każda z nich jest wyjątkowa i użyteczna, a ich wielkie oczy fascynują grono smyków na całym świecie.

Ciuchcia Tomek z ekranu do sklepów

Niezwykła popularność tych animowanych historii przeniosła się w świat realny, bogaty w podaż produktów z emblematem Tomka oraz rzeszy jego przyjaciół. Obecnie bardzo popularna jest pościel dziecięca Tomek i Przyjaciele. Niejeden smyk marzy o tym, aby spać na łóżku, na którym leżą wygodne poduszki Tomek i Przyjaciele. Pościel taka przedstawia roześmianych bohaterów bajki i pięknie się prezentuje w aranżacji dziecięcego pokoju. Jednakże to nie wszystko. Dostępne są także zestawy torów wraz z dołączonymi ciuchciami, które jeżdżą i dają możliwość długiej, interesującej zabawy. Samo ułożenie torów wraz z rozjazdami to nie lada wyzwanie, co jednocześnie rozwija umiejętności konstrukcyjne. Pociągi można kolekcjonować oraz łączyć. Gadżety tego typu to także ręczniki dla dzieci Tomek i Przyjaciele. Gdy brakuje pomysłu na prezent można wykorzystać bohatera tej bajki i zakupić pościel dla dzieci Tomek i Przyjaciele. W takiej przyjaznej atmosferze każdy rodzić może liczyć na zadowolenie i spokojny sen swojej pociechy. Do wyboru jest duży asortyment zarówno wśród zabawek jak i przydatnych akcesoriów. Dla miłośników bajki kolekcjonowanie rzeczy z ulubionym bohaterem to niezwykła radość.

Tomek i Przyjaciele bawią i uczą

Bajka ta to także nauka, jaką niesie za sobą każdy odcinek zakończony stosowanym do wydarzeń morałem. Główny bohater nie jest idealizowany. Zarówno jego przyjaciołom jak i jemu samemu zdarza się popadać w tarapaty i podejmować błędne decyzje. Jak to w życiu bywa, prawda jednak zawsze wychodzi na jaw i winni zostają ukarani. Ciuchcie uczą się na swoich błędach i zawsze wyciągają konsekwencje ze swojego niestosownego zachowania. Każdy pociąg prezentuje sobą także różny charakter i usposobienie. Diesel 5 jest zarozumiały i złośliwy, a Piotruś miły i naiwny. Z kolei tytułowy bohater stara się przyjaźnić ze wszystkimi i pomagać kolegom w potrzebie. Nawiązują się też nowe znajomości z przybywającymi gośćmi.

Duża popularność bajki zaowocowała także paroma długometrażowymi odcinkami, które przedstawiają dłuższe, niezwykle interesujące historie. Tomek i Przyjaciele to opowieści, które bawią i cieszą najmłodsze dzieci, ale także te nieco starsze. Niejeden rodzic z przyjemnością i zaciekawieniem zerka na ekran telewizora by śledzić losy bohaterów wraz ze swoimi małymi pociechami. W końcu każdy dorosły ma wciąż odrobinę dziecka w sobie.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl