Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Inspirujący pokój dziecięcy – drobne rzeczy, które cieszą, inspirują i mają znaczenie 2
Inspirujący pokój dziecięcy – drobne rzeczy, które cieszą, inspirują i mają znaczenie. Pościel dziecięca jako inspirujące wyposażenie pokoju dziecięcego. Pościel dla dzieci a inspiracja do działania.

Inspirujący pokój dziecięcy – drobne rzeczy, które cieszą, inspirują i mają znaczenie

Czyli co dokładnie? Tak na dobrą sprawę trudno stwierdzić, czy na rozwój naszego dziecka mają wpływ warunki, w których się wychowuje, czy tylko i aż rodzinna atmosfera, która go otacza. A może, po dłuższym i głębszym zastanowieniu, równie mocno inspirujące są przedmioty, którymi się dziecko posługuje i które służą mu niejednokrotnie przez długie lata. Zapewne dróg do osiągnięcia życiowego sukcesu jest wiele, do bycia kreatywnym, innowacyjnym, czy po prostu pomysłowym. Jednym wystarcza kartka i ołówek a innym wszelkie impulsy, które pozwolą uruchomić mózg i jego wielkie pokłady do kojarzenia zdawałoby się odległych obszarów i dziedzin życia. Tak rodzą się wielkie pomysły i koncepcje. Jak w tym wszystkim ma odnaleźć się dziecko i nadążyć za szybko zmieniającym się światem, który na pewno nie zaczeka. Często jedyną alternatywą jest kredo: albo wsiadasz do pociągu i jedziesz, albo stoisz i czekasz na peronie, aż ktoś przyjedzie i przywiezie garść informacji, nowych idei z dalekiego świata.

Spis treści

Pościel dziecięca - inspiracje są wszędzie

Każdy rodzić chce dla swojego dziecka jak najlepiej, dlatego stara się aby otoczenie w którym się znajduje było jak najbardziej inspirujące. Rodzice fundują swoim pociechom wszelkie korepetycje, wyjazdy na obozy i kolonie. Ale może warto się zastanowić  nad pracą u podstaw i spojrzeniem na najbliższe otoczenie dziecka, czyli sypialnię dziecięcą.

Inspiracji można już szukać od najmłodszych lat nawet wśród najprostszych rzeczy dnia codziennego. Dobrym przykładem mogą być pościele dla dzieci, które pełnią we współczesnym świecie wiele ról. Od tak prozaicznej jako okrycie na noc, poprzez dekoracyjną tworzącą odpowiedni klimat przytulnego i bezpiecznego domu, do którego zawsze będzie się wracać myślami, aż do inspirującej i pobudzającej wyobraźnię dziecka. Wydawać by się mogło, że mamy do czynienia tylko z rzeczą użytkową, że stoi za nią prosta idea. Ale jak się dobrze przyjrzeć i pogłówkować można ją wykorzystać w bardziej kreatywny sposób, który oprócz podstawowych funkcji użytkowych przyniesie wielkie korzyści naszym dzieciom. Pościele dziecięce dostępne są w wielu rozmiarach i kolorach. Nie trudno jest znaleźć taki wzór pościeli, który odpowiada potrzebom naszego dziecka i jego zainteresowaniom. Jeśli wykazuje ono duże zainteresowanie przyrodą, techniką, muzyką, czy tylko bajkami to być może warto wzmocnić tą ciekawość i pierwsze zainteresowania odpowiednim motywem na pościeli dziecka. Dziecko nie będzie czuło się forsowane do wzmacniania swojego zainteresowania, tylko będzie miało delikatną sugestię i przypomnienie swojego zainteresowania i pasji, co powinno skutkować dalszym zgłębianiem tematu. Oczywiście nic na siłę, dziecka nie można zmuszać, żeby nie powiedzieć indoktrynować bo nie możemy zapominać, że liczy się przede wszystkim szczęśliwe dzieciństwo! Szczęśliwe dziecko to za kilka lat kreatywny młody człowiek z wielkimi ideami, a za kolejnych kilka lat odpowiedzialny dorosły człowiek realizujący swoje pasje i być może wielkie projekty. Współczesny świat jest pełen wyzwań i młode pokolenie musi stawić im czoło.

W życiu ważne są nie tylko chwile

Jako dorosłe już osoby często nie doceniamy jak ważną rolę w naszym życiu, szczególnie w okresie dzieciństwa i dojrzewania, pełnią szczegóły i wydawać by się mogło drobne przypadki. Te drobne szczegóły, urywki i przypadki to jest ta istota życia, która nadaje mu smaczku, i która powoduje że ciągle chce nam się działać, chce nam się więcej. Warto uczyć dzieci od najmłodszych już lat zwracania uwagi na te małe, proste i prozaiczne rzeczy, żeby w dorosłym już życiu osiągać wielkie cele, które są sumą wielu małych i często niedostrzeganych bo gubionych po drodze w pośpiechu i natłoku spraw. Czasami warto się zatrzymać i zastanowić. Przedmioty codziennego użytku jak pościel dla dziecka wydawać by się mogło nie mogą i nie mają mocy sprawczej, inspirującej i kreatywnej. Ale to są tylko pozory i można się lekko zdziwić i przekonać, że wszystko ma znaczenie nawet przedmioty użytkowe jak pościel, trzeba je tylko zauważać i doceniać. Tą sztukę do perfekcji opanowali dekoratorzy wnętrz, którzy wyciągają z przedmiotów i rzeczy użytkowych najistotniejsze walory ich formy, koloru, faktury, materiału, kompozycji czy idei za nimi stojących.

Pokój dziecięcy, mój dom

Sypialnia dziecka to jego ostoja i bezpieczna przystań warto więc zastanowić się jak ją urządzić by była i przytulna, ale i inspirująca dla swojego małego lokatora. Dniem codziennym możemy wygrać przyszłość dziecka, które może zostać lekarzem, inżynierem, bankierem a może informatykiem, czy grafikiem komputerowym. Któż wie w czym tak małe ale i liczne impulsy mu pomogą i dokąd zaprowadzą?    

Komentarze do wpisu (2)

7 października 2017

Pościel dla dzieci w obecnych czasach to podstawa. Nie wyobrażam sobie pokoju dziecięcego bez fajnej pościeli. Maluchy teraz muszą się szybko rozwijać, więc inspiracja jest wskazana z każdej strony. Nauka najlepsza jest w zabawie.

31 grudnia 2019

Pościel dziecięca może zdziałać dużo, np. Pościel nada czy pościel z gwiazdami itd. Daje możliwość dziecku zadawania pytań i to jak wielu! Polecam sprawdziłem.

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl