Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Koszule nocne do karmienia piersią 0
Koszule nocne do karmienia piersią, koszule do karmienia piersią, jaka koszula do karmienia piersią

Wygodne koszule nocne do karmienia piersią niemowlaka

Wielu przyszłym mamom spędza sen z powiek kwestia może trywialna, ale jakże znacząca dla komfortu. Trywialna, ponieważ kwestią tą jest koszula nocna, znacząca, ponieważ nie chodzi o element garderoby służący jedynie do spania w nim. Pakując szpitalną torbę, mając głowę pełną opowieści znajomych i członków rodziny pewnie niejedna z nas zastanawiała się, jaki wybór będzie najlepszy, co zapewni nam komfort, intymność i spokój w sytuacji w której trudno o wyżej wymienione przywileje.

Koszula nocna do karmienia - wygoda przede wszystkim

Stan w jakim jest kobieta w ciąży, choć niezaprzeczenie naturalny, może nastręczać nam wielu uciążliwych dolegliwości. Każda kobieta, która choć raz nosiła pod sercem dziecko, wie, że dla jej organizmu przychodzi moment, w którym każda pozycja niesie ze sobą jakiś rodzaj niewygody. Należy zadbać więc o to, żeby, w szczególności podczas snu ubranie nie stało na drodze naszego komfortu. Warto wybrać naturalne, bawełniane materiały z niewielką domieszką elastanu, aby nocna kreacja poprawiła jakość naszego wypoczynku.

Koszula do karmienia piersią - komfort również w szpitalu

Na sali porodowej nie ma mowy o czymś takim jak intymność, nie ukrywajmy, że najbardziej newralgiczne części ciała nie umykają tam uwadze zupełnie obcych nam osób. Warto, żeby ubranie, w którym nasze ciało dokona swojego wielkiego dzieła, było nam w tym pomocne. Koszula ciążowa przeznaczona na salę porodową nie powinna być zbyt opięta, żeby nie blokowała naszych ruchów. Koszule ciążowe do szpitala powinny również posiadać odpowiednie wycięcia, które umożliwią lekarzom zainicjowanie pierwszego kontaktu "skóra do skóry" tuż po porodzie. Jest to kwestia delikatna, ale powiedzmy wprost: chyba każda z nas woli dyskretne rozpięcie w okolicach dekoltu niż podnoszenie czy zdejmowanie całego materiału w tej konkretnej sytuacji. Pamiętajmy również, że bawełna dobrego gatunku to materiał, z którego doskonale spiera się w prosty sposób nie tylko krew, lecz również inne płyny ustrojowe.

Karmienie piersią w koszuli nocnej

Gdy już bezpieczni i w komplecie znajdziemy się na oddziale poporodowym, czekają nas nowe wyzwania. Specjalnie skrojone do tych celów koszule nocne do karmienia mogą być w tym bardzo pomocne. Karmienie samo w sobie może być z początku procesem nieco niewdzięcznym. Hormony i podążające za nimi huśtawki nastrojów, szczególnie w pierwszych dobach po porodzie, mogą wprawić nas w rozdrażnienie i irytację. Najprostsze i najmniej skomplikowane czynności będą heroicznym wyzwaniem. Dodajmy do tego standardowe bóle i dolegliwości połogowe - nie jest to z pewnością przyjemna wizja. Same poporodowe dolegliwości mogą sprawić, że czynność ubierania się będzie dla nas ciężka, dlatego czasem warto zdecydować się na nieco inny fason koszuli nocnej na taką okoliczność (np. koszula wiązana w pasie), aby nieco ułatwić sobie tą prozaiczną czynność. Szczególnie ważne jest w takim momencie, jeżeli od razu decydujemy się na karmienie piersią, odpowiednie zaplecze odzieżowe. Koszula nocna do karmienia piersią powinna mieć albo odpowiednio szeroki dekolt, albo odpowiedni fason. Nie wszystkim młodym mamom odpowiada pierwsza opcja, jest ona nieco mniej dyskretna, karmienie w takim stroju może krępować niektóre kobiety.

Inaczej wygląda sprawa z fasonem odpowiednio przystosowanym do czynności karmienia. Najbardziej popularny jest krój z odpinanymi po bokach klapkami, szybko i wygodnie umożliwia odsłonięcie piersi w sposób nienaruszający naszej intymności. Bardzo funkcjonalne są również koszule nocne do karmienia odpinane pod biustem, góra przypominająca koszulkę zakrywa newralgiczną część ciała. Bardzo modne stały się również koszule z odpinaną górną częścią po jednej i po drugiej stronie.

Powrót do normalności

Jakkolwiek troskliwymi i pełnymi poświęcenia matkami chciałybyśmy być, po porodzie przychodzi taki czas, że bez względu na to, czy karmimy nasze dzieci piersią czy nie, pragniemy powrotu do normalności. Dążymy do tego, żeby nasze ciało i nasza dusza wróciły do stanu sprzed porodu, abyśmy wygrzebały się z ciepłych wygodnych pieleszy oraz stały się na powrót kobiece. Chcemy również po jakimś czasie, aby nasz partner nie widział w nas już jedynie matki, ale kobietę. Z pomocą może nam przyjść klasyk gatunku - koronkowe koszule nocne. Hormony które działają na nasz organizm po porodzie mogą sprawiać, że będziemy się czuły nawet bardziej seksowne niż przedtem - musimy nauczyć się z tego korzystać. Mówi się, że kobieta, która urodzi dziecko, staje się młodsza o dziesięć lat i jest w tym wiele prawdy. Koronka jest bardzo przydatnym elementem nocnej garderoby - intymna i subtelnie erotyczna - tyle samo zasłania, co odkrywa. Co więcej, powstaje coraz więcej takich bardzo szykownych koszul nocnych dedykowanych dla matek karmiących, ze specjalnie skonstruowanym biustonoszem. Okazuje się więc, że można godzić powinności matki i przywileje kobiety, i ani jedna na tym nie straci, jedynie zyska.

Koszule nocne do karmienia - podsumowanie

Jak widzimy, wybór koszuli nocnej do szpitala, do karmienia i do innych czynności nie jest tak trywialnym wyborem, jakby się mogło wydawać. Pamiętajmy więc o tym, że nasze poczucie komfortu i nasza potrzeba bycia piękną w każdej sytuacji nie jest sprawą błahą, jest sprawą najważniejszą.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl