Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Kubuś Puchatek - bajka wielopokoleniowa 0
Kubuś Puchatek - bajka wielopokoleniowa Disneya. Artykuły dziecięce z Kubusiem Puchatkiem - ręcznik kąpielowy, kocyki dla dzieci Kubuś Puchatek, pościel dla dzieci, pościel dla niemowląt, poszewki na poduszki Kubuś Puchatek.

Kubuś Puchatek - artykuły dla dzieci z Kubusiem Puchatkiem

Są takie bajki, których popularność nie schodzi ze szczytu mimo upływu lat. Jedną z nich jest niewątpliwie Kubuś Puchatek i Przyjaciele. Postać sympatycznego, puszystego misia została stworzona przez pisarza Alana Alexandra Milne. Pierwsza powieść " Kubuś Puchatek" powstała w 1926 roku, a dwa lata później wydano kontynuację pod tytułem "Chatka Puchatka". Następnie opowiadania zostały wykorzystane do wykreowania bajki animowanej.

Spis treści

Ekipa ze Stumilowego Lasu

Tytułowy bohater to postać lekkomyślna, ale także zaradna i kreatywna, o czym możemy się przekonać śledząc sposoby Kubusia na zdobycie ulubionego miodu. Jego najlepszy przyjaciel Prosiaczek to z kolei uosobienie strachu, do wszelkich nowości podchodzi z dużą nieufnością i lękiem. Jednakże niejeden samotnik pozazdrościłby przyjaźni, która łączy tych dwoje. Do grona przyjaciół Kubusia Puchatka należy także Kłapouchy, który jest niezwykle melancholijny, pesymistyczny, ale jednocześnie koleżeński i mądry. Ciągle obawia się kłopotów, które ciągle na niego spadają. Widz, czy też czytelnik może odnosić wrażenie, że osiołek swoim negatywnym myśleniem sam ściąga na siebie te problemy. Nieopodal zamieszkuje Sowa, która jest inteligentna, jako nieliczna z grona umie czytać i pisać. Czasami wydaje się przemądrzała. Królik z kolei odznacza się pracowitością i jednocześnie jest niecierpliwy. Ponadto nie znosi Tygryska, który stale niszczy jego wypielęgnowany ogród. Tygrysek to najbliższy kumpel Maleństwa - dziecka Kangurzycy. Tygrys wiedzie beztroskie życie, jest ciągle wesoły i roześmiany, ale także troskliwy.

Gadżety z Kubusiem Puchatkiem

Zamiłowanie do postaci występujących w bajce Kubuś Puchatek Winnie the Pooh przysporzyła się komercji, która kreuje coraz to nowsze produkty z emblematami bohaterów. Bardzo popularne są pluszowe maskotki z wizerunkami mieszkańców stumilowego lasu, naklejki na ścianę, czy pościel dla dzieci Kubuś Puchatek. Postać tego sympatycznego misia, a także Prosiaczka, czy Tygryska doskonale się sprawdza i jest wykorzystywana także do produkcji różnorakich zabawek. Roześmiane twarze przyjaciół wywołują uśmiech na twarzy najmłodszych, ale także i dorosłych. Szczególnym powodzeniem cieszy się seria dla niemowląt, która obejmuje ręczniki dla dzieci Kubuś Puchatek, czy też kocyk Kubuś Puchatek. Łóżeczko, które zdobi pościel dziecięca z Kubusiem Puchatkiem pięknie się prezentuje i nadaje aranżacji pokoju niezwykłego uroku.

Magia przyjaźni

Wszystkich bohaterów powieści łączy niezwykła przyjaźń, która pozwala przetrwać trudne chwile oraz rozwiązywać problemy. Zwierzęta postawione przed różnymi dylematami potrafią się zjednoczyć oraz pomóc sobie nawzajem. Wynikają z tego różne, czasami śmieszne perypetie, a niejednokrotnie wywołujące w oku łezkę. Niektóre cytaty z książki o przygodach Kubusia Puchatka są wiecznie żywe, stale powielane na blogach i portalach społecznościowych. Mają w sobie niezwykłą mądrość i przekaz. Szczególnie wzruszające są dialogi pomiędzy niemądrym Kubusiem i jego serdecznym, cichym przyjacielem Prosiaczkiem. Zdawałoby się, iż tak różni od siebie bohaterowie nie znajdą wspólnego języka, a jednak siła ich serdeczności zbliżyła ich ku sobie. W końcu przeciwieństwa się przyciągają. 

Opowieści o Kubusiu Puchatku i jego przyjaciołach doczekały się filmów krótko i długometrażowych. Istnieje także wiele pozycji książkowych, które poniekąd są kontynuacją pierwowzoru. Oryginalne powieści wciąż widnieją na liście obowiązkowych lektur szkolnych dla klas drugich. Są chętnie czytane przez dzieci, a także ich rodzice z przyjemnością zerkają na książki z sentymentem.

Zwiastun bajki Kubuś Puchatek i Przyjaciele

Zobacz także:

 

 

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl