Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Masza i Niedźwiedź - rosyjski serial bajkowy 0
Masza i Niedźwiedź - rosyjski serial bajkowy

Masza i Niedźwiedź - rosyjski serial bajkowy

Pierwsze epizody serii Masza i Niedźwiedź miały swoją premierę w rosyjskiej telewizji w 2009 roku, jako część programu dziecięcego „Dobranoc, dzieci". W 2015 roku film stał się pierwszym rosyjskim laureatem nagrody Kidscreen Awards.

Masza - a kto to?

Każdy odcinek trwa mniej więcej sześć minut i opowiada o przygodach małej dziewczynki żyjącej z niedźwiedziem w lesie. Producentem serialu jest Dimitry Lovejko, to jedna z nielicznych bajek, które zdobyły serca dzieci nie tylko w Rosji, ale także w Europie. Rosyjski serial bajkowy Masza i Niedźwiedź oglądają nie tylko dzieci, ale także dorośli. Producentom bajki udało się skupić przed ekranami różne pokolenia. Ta bajka to całkowite przeciwieństwo wielu współczesnych animacji, w których dominuje przemoc i nieprzekonująca fabuła. Odnosi się wrażenie, że producenci serii nawiązali do najlepszych tradycji w animacji. Tworząc coś, co bawi, ale jednocześnie uczy i przy okazji łączy pokolenia.

Dlaczego Masza i Niedźwiedź jest tak popularną bajką?

Bohaterami są postacie znane z folkloru rosyjskiego, znanymi wszystkim dzieciom w Rosji. To, co stanowi o sukcesie serii to przede wszystkim odniesienia do życia współczesnego, niezwykła relacja obu bohaterów, ale przede wszystkim spora dawka humoru, jaka towarzyszy każdemu odcinkowi. Masza to niezwykle aktywna, energiczna trzyletnia dziewczynka, która nie potrafi usiedzieć na miejscu i musi nieustanie „coś” robić. Nie dziwi zatem, że ma też duże zdolności popadania w kolejne tarapaty. Na szczęście na stację kolejową w lesie przybywa ciepła, ojcowska postać, która robi wszystko, aby utrzymać przyjaciółkę z dala od kłopotów. Jest nim dobroduszny, kochający ciszę i spokój Niedźwiedź, który jest emerytowaną gwiazdą cyrku. Ta nietypowa para bierze udział w licznych przygodach, które oczywiście dzięki rozwadze Niedźwiedzia kończą się zawsze dobrze.

Sukces rosyjskiego serialu bajkowego kryje się w przyjaznej, kolorowej animacji, wartkiej i dynamicznej akcji, wpadającym w ucho piosenkom oraz kolorowym charakterystycznym postaciom bajkowym, które zdecydowanie przypominają te ze świata rzeczywistego oraz licznym odniesieniom do sytuacji z życia wziętych. I chociaż Masza i Niedźwiedź to nie jedyne postacie, jakie uczestniczą w przygodach, to jednak postać niesfornej, zielonookiej dziewczynki o niespożytej energii, budzi chyba największą wesołość widza, ale także prawdziwą sympatię. Może dlatego, że dzieciom łatwiej utożsamiać się z bohaterką, która nie jest doskonała i zdarzają się jej niefortunne sytuacje, z których udaje się jej jednak wybrnąć. Każdy odcinek to nowa sytuacja, nowe wspaniałe przygody, sprawdzian dla przyjaźni obu bohaterów.

Masza i Niedźwiedź i światowy sukces

Masza i Niedźwiedź to serial, który już zdobył wiele serc na całym świecie. Seria cieszy się tak dużą popularnością, że DVD z serią sprzedano już w 30 różnych krajach, a oficjalny kanał YouTube z serią filmów zyskał ponad 3,5 mln abonentów. Popularność bajki przełożyła się także na reklamę i produkcję różnych przedmiotów związanych z serią. Miłośnicy rosyjskiego serialu bajkowego znajdą w sklepach miękką pościel bawełnianą dziecięcą z Maszą albo ręczniki dla dzieci z Maszą, prześcieradła, koce czy narzuty z Maszą, które mogą być wspaniałym prezentem urodzinowym dla dziecka albo wielbiciela przygód bohaterów serialu. Wszystkie te przedmioty są niezwykle kolorowe, a barwne, wesołe postacie przyciągają wzrok dziecka. Dzieci podobnie jak dorośli chcą się utożsamiać i być bliżej swoich bohaterów. Pościel bawełniana dziecięca z Maszą to doskonały i bardzo praktyczny upominek.

Obejrzyj uroczy zwiastun bajki - Masza i Niedźwiedź

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl