Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Długa spódnica na zimę a obowiązujący w miejscu pracy dress code 0

Długa spódnica na zimę a obowiązujący w miejscu pracy dress code

Wbrew pozorom zima to doskonała pora na eksponowanie długich, wykonanych z grubszych materiałów spódnic, sięgających w tym wypadku do kostek bądź kończących się na linii łydki. Wybór odpowiedniego rodzaju modelu zależy w znacznej mierze od warunków klimatycznych, bowiem w przypadku szczególnie śnieżnej i mroźnej zimy sięgająca do kostek spódnica nie jest dobrym wyborem. W tym wypadku wszakże sprawdzi się model zakrywający łydki noszony do kozaków na średniej wielkości obcasie bądź – opcjonalnie – do kozaków na wysokiej szpilce.

Spis treści

Dress code a indywidualny sposób ubierania

W niektórych miejscach pracy, jak urzędy, placówki kulturalne czy wszelkiego rodzaju korporacje finansowe obowiązuje ściśle przestrzegany dress code warunkujący sposób ubierania pracowników – szczególnie kobiet, ze względu na szersze możliwości kreacji kobiecych kostiumów niż ma to miejsce w przypadku mężczyzn.

Amatorki długich spódnic w sytuacji konieczności dostosowania się do wybranego dress code muszą zaleźć złoty środek pomiędzy wymogami pracodawcy a osobistymi preferencjami stylistycznymi, co w przypadku długich spódnic jest szczególnie trudne. Aby zoptymalizować sensowne w tej sytuacji rozwiązanie warto przede wszystkim postawić na klasyczne w formie spódnice typu maxi, przy czym kompromis wymaga, aby tego rodzaju spódnice - aczkolwiek w dalszym ciągu zaliczane do długich – posiadały długość akceptowalna z punktu widzenia zawodowego dress code.

Kolorystyka długich spódnic a wymogi pracodawcy

Swego rodzaju kluczem do znalezienia kompromisu umożliwiającego dostosowanie osobistych preferencji do wymogów miejsca pracy jest wybór długiej spódnicy o klasycznym, prostym kroju i kolorze. Odpowiednim w tym wypadku wyborem będą stylizowane na ołówkowe spódnice w kolorze szarym, granatowym, brązowym, popielatym, czarnym, a także spódnice z materiału typu „sól z pieprzem” noszone odpowiednio do gładkich, pozbawionych ozdób bluzek koszulowych.

Alternatywa spódnic ołówkowych, doskonale sprawdzających się w warunkach zawodowych są spódnice portfelowe, które dobrze prezentują się również w wersji maxi.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl