Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Foteliki dla dzieci samochodowe – czym kierować się przy wyborze? 0

Foteliki dla dzieci samochodowe – czym kierować się przy wyborze?

fotelik-samochodowy-dla-dziecka

Zgodnie z obowiązującymi od pewnego czasu przepisami, mniejsze i większe dzieci muszą podróżować samochodami w specjalnie zaprojektowanych fotelikach zwiększających bezpieczeństwo w wielu zagrażających zdrowiu i życiu sytuacjach na drodze.

Wybór odpowiedniego rodzaju fotelika podyktowany jest w znacznej mierze zoptymalizowaniem gwarancji bezpieczeństwa, dlatego też jego wybór nie może być dziełem przypadku. Wybierając fotelik dla dziecka warto wziąć pod uwagę kilka podstawowych czynników, jak wiek, waga i wzrost dziecka oraz sposób zaprojektowania fotelika.

Spis treści

Fotelik z wkładką dla najmłodszych dzieci

Decyzja o tym, czy kupić fotelik nowy, czy też używany zwykle jest jedną z podstawowych kwestii związanych z zakupem fotelika. Znaczna część osób decyduje się na kupno nowego modelu traktując to jako jedną z najlepszych inwestycji związanych z zapewnieniem dziecku bezpieczeństwa.

Doskonałym wyborem w tym wypadku pozwalającym na duże ograniczenie kosztów jest kupno fotelika zaopatrzonego w dodatkową wkładkę przeznaczoną do bezpiecznego przewożenia najmłodszych dzieci. Tego rodzaju foteliki przeznaczone są zwykle dla dzieci od 0 do trzeciego, a nawet czwartego roku życia, co oznacza jednorazowy zakup sprzętu wykorzystywanego przez kilka pierwszych lat życia dziecka.

Podstawowe funkcje dobrego jakościowo fotelika

Fotelik samochodowy powinien być wykonany z najlepszej jakości materiałów, a przy tym odpowiednio wyprofilowany, zapewniając dziecku bezpieczną i komfortową jazdę. Dlatego też warto wybrać model fotelika z regulacją siedzenia umożliwiającą wygodne rozłożenie podczas jazdy.

Jedną z podstawowych kwestii, na którą należy zwrócić uwagę wybierając dany model fotelika są posiadane przez niego certyfikaty bezpieczeństwa i jakości zgodne z obowiązującymi powszechnie, europejskimi normami.

Ze względu na to, iż fotelik z założenia ma posłużyć dziecku przez kilka pierwszych lat życia, powinien być wyposaży w kilku punktowe pasy bezpieczeństwa pozwalające w optymalny sposób zabezpieczyć dziecko w foteliku nie krępując przy tym jego ruchów.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl