Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Foteliki samochodowe 15 – 36 kg - jak wybrać odpowiedni model 0

Foteliki samochodowe 15 – 36 kg - jak wybrać odpowiedni model

jak-wybrac-fotelik-samochodowy

Wybór fotelika dla starszego, kilku i kilkunastoletniego dziecka stanowi niekiedy prawdziwe wyzwanie, ponieważ młody pasażer często ma swoje własne preferencje i wymagania związane z komfortem podróży, który w znacznej mierze oznacza dużą swobodę ruchów.

W trosce o bezpieczeństwo starszego dziecka oraz preferowany przez niego komfort jazdy, wybierając fotelik samochodowy warto przetestować i przeanalizować cechy wybranych modeli. Optymalnym rozwiązaniem jest – zwłaszcza w przypadku wczesnego nastolatka – skonsultować z nim wybór właściwego rodzaju modelu.

Spis treści

Podstawowe cechy fotelika dla starszego dziecka

Oprócz kwestii bezpiecznej jazdy, fotelik dla starszaka powinien wyróżniać się kilkoma istotnymi cechami. Jedną z podstawowych, istotnych z punktu widzenia optymalizacji komfortu jazdy jest regulacja zagłówka, a także możliwość opuszczenia oparcia pod wybranym kątem, co zasadniczo przyczynia się do wygodnej jazdy i możliwości drzemki młodego pasażera.

Podobnie, jak w przypadku fotela samochodowego dla osób dorosłych, dobrej klasy fotelik samochodowy dla starszaka powinien być zaopatrzony w ergonomiczne, dopasowane do ciała podłokietniki pozwalające na wygodne ułożenie podczas długiej nawet podróży.

Interesującym i preferowanym przez dzieci dodatkiem jest zaopatrzenie fotelika w umocowany przy podłokietniki uchwyt na kubek dodatkowo wpływający na komfort jazdy.

Kolorystyka i wzornictwo

Aczkolwiek podstawową funkcją fotelika jest zapewnienie dziecku spokojnej i bezpiecznej jazdy, niemniej jednak w przypadku nieco starszych, zwłaszcza kilkunastoletnich pasażerów równie istotna jest kwestia zastosowanej kolorystyki oraz wzornictwa wybranego modelu fotelika.

Nowoczesne foteliki samochodowe przeznaczone dla starszych dzieci sposobem konstrukcji przypominają wysokiej klasy fotele dla osób dorosłych, co niewątpliwie zwiększa ich atrakcyjność. Tego rodzaju fotele mogą być montowane bez specjalnej podkładki samochodowej, co dodatkowo podkreśla ich atrakcyjny design oraz interesujące kolory, jak fioletowy, szary czy ciemnoczerwony jako elementy ozdobne czarnego tła materiału fotela.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl