Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Foteliki samochodowe z isofix gwarancją bezpiecznej jazdy 0

Foteliki samochodowe z isofix gwarancją bezpiecznej jazdy

fotelik-dzieciecy-isofix

Osoby planujące kupno fotelika samochodowego zwykle dopiero na etapie poszukiwania wybranej klasy modelu poznają termin „isofix” odnoszący się do specjalnego rodzaju montażu fotelika. W przeciwieństwie do innego rodzaju fotelików, modele wyposażone w system isofix montowane są na siedzeniach samochodów bez konieczności stosowania pasów bezpieczeństwa.

Tego rodzaju rozwiązanie wymaga posiadania samochodu zaopatrzonego w system isofix oznaczony specjalnym znakiem, umieszczonym zwykle na wybranym miejscu foteli lub tapicerki.

Spis treści

Co różni system isofix od standardowego sposobu mocowania fotelika?

W przeciwieństwie do fotelików samochodowych nie posiadających tego rodzaju rozwiązania, modele zaopatrzone w system isofix pozwalają na sprawne i szybkie zamontowanie fotelika poprzez bezpośrednie przypięcie go do specjalnych, umieszczonych w samochodzie zaczepów. Daje to gwarancję optymalnego zamocowania fotelika bez możliwości jakichkolwiek przesunięć podczas jazdy, co niekiedy zdarza się przy nieprawidłowym montażu fotelika za pomocą pasów bezpieczeństwa.

Dlatego też system isofix jest jednym z najpopularniejszych obecnie i cieszących się zaufaniem sposobów gwarantujących bezpieczne przewożenie dziecka w foteliku samochodowym.

Istotnym czynnikiem przemawiającym za kupnem fotelika opartego na systemie isofix jest możliwość przymocowania go aż w trzech punktach zaczepienia fotelika z fotelem samochodowym, co zapewnia jego stabilizację.

Podstawowe cechy systemu isofix

Kupno modelu fotelika samochodowego z systemem isofix zapewnia szereg korzyści, z których podstawową jest niewątpliwie możliwość zapewnienia dziecku bezpiecznej jazdy ze względu na pełną stabilizację fotelika.

Inną, równie ważną cechą tego rozwiązania jest szczególnie łatwy i szybki montaż, szczególnie w porównaniu do kilkukrotnego niekiedy podejścia do próby prawidłowego umocowania fotelika za pomocą pasów bezpieczeństwa. Kwestia ta ma szczególne znaczenie w przypadku nagłej niekiedy konieczności zamontowania fotelika samochodowego bądź sprawnego przepięcia go z jednego do drugiego samochodu.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl