Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Garsonki do pracy – klasyczne inspiracje 0

Garsonki do pracy – klasyczne inspiracje

gustowna-garsonka-do-pracy

Garsonka stanowi z założenia elegancki komplet przeznaczony na oficjalne okazje na gruncie zawodowym, rzadziej towarzyskim. Nic dziwnego zatem, iż złożony zazwyczaj z prostej, sięgającej do kolan spódnicy oraz profilowanego w talii żakietu komplet cieszy się szczególną popularnością kobiet pracujących na reprezentacyjnych stanowiskach.

Wybór odpowiedniego rodzaju garsonki do pracy stanowi jednak niekiedy pewien problem, szczególnie w przypadku pań rozpoczynających karierę zawodową w korporacjach, urzędach, bankach czy biurach, w których wymagany jest ścisły dress code. Podstawowym założeniem związanym z adekwatnym do pozycji danej firmy sposobem ubierania jest stosowanie do klasycznych wymogów, będących wyznacznikiem stylu i klasy tak pracownika, jak również formy.

Spis treści

Klasyczny komplet w nowej odsłonie

Czarny, grafitowy lub granatowy komplet złożony ze spódnicy oraz żakietu stanowi podstawę klasycznego wizerunku, dlatego też tego rodzaju rozwiązanie jest jednym z najczęściej spotykanych, ale przez to również mogących uchodzić za nieco zbyt oklepane. W związku z tym pewna część kobiet nosząca na co dzień tego rodzaju uniform stara się znaleźć sposób pozwalający na zaakcentowanie własnej indywidualności w sposób nie kolidujący z wymogami dress code.

Dobry sposobem na interesujące, aczkolwiek w dalszym ciągu klasyczne zaprezentowanie garsonki jest założenie pod żakiet białej, koszulowej bluzki oraz zawiązanie rodzaju niewielkiej apaszki lub krawata w wybranym, stanowiącym mocniejszy akcent kolorze.

Lamówki jako istotny element ozdobny

Innego rodzaju rozwiązanie, pozwalające na zachowanie klasycznego wyglądu polega na wybraniu klasycznej w kolorze garsonki ozdobionej na obrzeżach kieszeni, dolnego brzegu żakietu oraz kołnierza wybranej barwy lamówką. Najczęściej stosowana w tym wypadku kombinacja barw to grafitowa bądź szara garsonka wykończona czarną lamówką. Dodatkowym elementem ozdobnym w tym wypadku są czarne guziki tworzące odpowiednio jeden lub dwa rzędy.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl