Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Jak ładnie złożyć prześcieradło frote z gumką? 0
Składanie prześcieradła z gumką

Któż nie ma problemów ze składaniem prześcieradła z gumką. Niby takie proste, a jednak coś nie wychodzi. Sztuka polega na takim ułożeniu gumki, aby znalazła się w odpowiednim miejscu złożonego prześcieradła. Ale zacznijmy od początku.

 

1. Przewróć prześcieradło na lewą stronę. Wróż dłonie w dwa sąsiadujące ze sobą rogi prześcieradła.

 

2. Złącz ze sobą te rogi, zakładając róg z prawej ręki na róg z lewej ręki. W wyniku tego przełożenia, prześcieradło w tym rogu odwróci się na prawą stronę.

 

3. Następnie sięgnij w dół i chwyć za róg prześcieradła sąsiadujący z tym, który miałaś w prawej ręce (będzie wisiał z przodu). Unieś go do góry i załóż na lewą rękę. Tak jak byś zjechała ręką wzdłuż krawędzi od narożnika z prawej ręki.

 

4. Ostatni róg dołącz do pozostałych trzech. On również powinien być prawą stroną do góry.

 

5. Rozłóż teraz prześcieradło płasko na podłodze lub łóżku. Powinno mieć kształt prostokąta a część z gumką powinna znajdować się na wierzchu tego prostokąta i zakreślać ćwiartkę koła, tak jakby koło namalowane było na środku tego prostokąta.

 

6. Złóż na trzy części do środka prześcieradło, zaczynając od strony z gumką znajdującą się na wierzchu. Składanie wykonujemy wzdłuż dłuższego boku. Powstanie bardzo wąski prostokąt.

 

7. Wąską krawędź z tego prostokąta, na której znajdowała się gumka, zagnij do środka na długości kilku do kilkunastu centymetrów. Powstanie trochę mniejszy ale nadal wąski prostokąt. Zagięcie to będzie zapobiegać rozsuwaniu się prześcieradła.

 

8. Teraz możesz składać prześcieradło, aż uzyskasz pożądany rozmiar prostokąta.

 

Jakkolwiek opis wydaje się dość skomplikowany, to gorąco zachęcamy do wykonania kilku prób. Naprawdę się opłaca, bo prześcieradło będzie ładnie złożone. Dzięki temu wygodnie będzie je chować do półki z prześcieradłami i będzie zajmowało mniej miejsca. A poza tym pamiętajcie – trening czyni mistrza. Do roboty!

 

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl