Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Jak wiązać szalik na szyi – 4 sprawdzone pomysły 0

Jak wiązać szalik na szyi – 4 sprawdzone pomysły

szaliki-jak-je-wiazac

Wraz z nastaniem chłodnych, jesiennych dni na ulicach polskich miast pojawiają się różnobarwne szale i szaliki noszone przez niemal wszystkie kobiety niezależnie od wieku czy preferowanego sposobu ubierania. W coraz większej liczbie przypadków wynikających ze specyfiki danego stroju szalik nie pełni wyłącznie funkcji użytkowej, ale ma zasadniczy wpływ na charakter stylizacji.

Zapraszamy na przegląd kilku interesujących sposobów wiązania szalika.

Spis treści

Dwukrotny supeł

Bardzo interesującym sposobem wiązania dosyć długiego, aczkolwiek niezbyt szerokiego szala jest dwukrotne zawiązanie supła, przy czym szalik należy dwukrotnie opleść wokół szyi i zawiązać węzeł. Tego rodzaju stylizacja tworzy zasadniczo grubą warstwę tkaniny wokół szyi, dlatego jest odpowiednim rozwiązaniem w przypadku szczególnie chłodnych jak i mroźnych dni.

À la chusta

Tego rodzaju rozwiązanie sprawdzi się w przypadku dosyć szerokiego, ale wykonanego z dosyć cienkiej dzianiny szalika. W tym wypadku szal należy zawiązać wokół szyi bliżej jednego z końców, zaś dłuższy koniec należy zawinąć wokół szyi i rozprostować z przodu układając fałdy materiału na podobieństwo chusty zakładając róg za owinięty wokół szyi szalik. Taki sposób wiązania szalika jest odpowiedni przede wszystkim w przypadku interesującego podkreślenia fasonu krótkiego, wiązanego w pasie płaszcza.

Prostota klasyki

Prostym z założenia, a jednocześnie interesującym sposobem podkreślenia urody szczególnie oryginalnego w kolorze czy motywach dekoracyjnych szala jest zawiązanie go wokół szyi w taki sposób, aby jednakowej długości końce szala zwieszały się na plecy oraz klatkę piersiową. Alternatywą tego rodzaju wiązania może być takie wymodelowanie szala, aby znajdujący się z przodu koniec był dłuższy.

Oryginalna pętla

Ten sposób wiązania szalika można zastosować w przypadku odpowiednio szerokiego i dosyć cienkiego splotu szalika ze względu na to, iż stworzona pętla powinna miękko układać się wokół szyi. Aby zawiązać szalik w ten właśnie sposób należy wyprofilować jego długość tak, aby jedna, krótsza część znajdowała się na klatce piersiowej. Drugi koniec szala należy okręcić wokół szyi, a następnie powtórzyć skręt zawijając koniec wokół pierwszego splotu.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl