Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Jaka odzież na rower w chłodne dni 0

Jaka odzież na rower w chłodne dni

odziez-sportowa-na-rower

Jazda na rowerze to jeden z najpowszechniejszych sportów uprawianych przez osoby w różnym wieku i kondycji fizycznej. Wybór odpowiedniego rodzaju stroju do jazdy na rowerze wynika przede wszystkim z warunków pogodowych oraz osobistych preferencji rowerzysty pod kątem cieplejszego bądź bardziej przewiewnego stroju. Wybierając strój do jazdy na rowerze warto pamiętać przede wszystkim o tym, by poszczególne jego elementy były wykonane z przewiewnych, naturalnych materiałów. Dlatego też bawełna z ewentualnymi domieszkami stanowi najlepszy możliwy wybór odpowiedniego materiału przeznaczonego do szycia strojów sportowych.

Spis treści

Ubranie „na cebulkę”

Sportowy charakter stroju do jazdy na rowerze pozwala na rozmaite kombinacje poszczególnych elementów garderoby, co oznacza niekiedy połączenie podkoszulki z długim rękawem, klasycznego t-shirtu, getrów oraz ciepłej, rozpinanej bluzy. Tego rodzaju rozwiązanie pozwala na optymalne dopasowanie stroju do zmieniających się niekiedy w ciągu dwóch czy trzech spędzonych na rowerze godzin warunków pogodowych.

Wybierając poszczególne warstwy ubrań przeznaczonych do jazdy na rowerze warto zwrócić uwagę na to, by nie były one zbyt wąskie, bowiem nadrzędną cechą prawidłowo dobranego stroju jest wygoda wynikająca z nieskrępowania ruchów.

W przypadku zachmurzonej, zwiastującej deszcz aury ostatnią warstwę ubrań powinna stanowić cienka kurtka przeciwdeszczowa.

Sportowy styl contra modny look

Aczkolwiek podstawową funkcją stroju do jazdy na rowerze jest zapewnienie ciepła przy jednoczesnym zachowaniu maksimum wygodny i nieskrępowanych ruchów, pewna część kobiet zainteresowana jest stworzeniem modnego, sportowego looku także podczas aktywności fizycznej. Tego rodzaju podejście wymaga pewnego namysłu, bowiem specyfika strojów stricte sportowych polega przede wszystkim na dosyć ograniczonej palecie stylów, wzorów i kolorów. Nie oznacza to jednak, iż uprawiając jazdę na rowerze należy zrezygnować z modnego wyglądu.

Dobrym pomysłem w takim wypadku jest odpowiednie zintegrowanie kolorów poszczególnych elementów stroju, co oznacza niekiedy interesujące połączenia barwy szarej i fioletowej, niebieskiej i zielonej czy też żółtej i granatowej.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl