Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Ręcznik dziecięcy – jak wybrać ten właściwy 0

Ręcznik dziecięcy – jak wybrać ten właściwy

recznik-kapielowy-dla-dzieci

Ręczniki stanowią podstawowy element wyprawki każdego dziecka od pierwszych dni jego życia jako artykuł pierwszej potrzeby. Wymogi higieny sprawiają, iż każde dziecko posiada zwykle kilka wymiennych ręczników odpowiadających jego potrzebom w danym czasie. Aczkolwiek część dzieci korzysta z ogólnie dostępnych w gospodarstwie domowym ręczników, niemniej jednak warto przemyśleć kwestię zakupienia typowo dziecięcych okryć kąpielowych, które zwykle wykonane są z dobrej jakości bawełny i ozdobione interesującymi motywami dekoracyjnymi.

Dobór właściwego ręcznika zależy w znacznej mierze od wieku dziecka oraz jego aktywności.

Spis treści

Ręcznik z kapturem dla niemowlaka

Idealnym rozwiązaniem dla najmłodszego dziecka – noworodka i niemowlęcia – jest ręcznik kąpielowy z doszytym kapturem. Podstawową zaletą tego rodzaju okrycia jest możliwość dokładnego opatulenia i wysuszenia dziecka po kąpieli. Kaptur chroni głowę malucha przed zimnym powietrzem, co w przypadku noworodków ma szczególnie istotne znaczenie.

Wymiary tego rodzaju ręcznika zależą w znacznej mierze od wielkości dziecka, niemniej jednak z założenia przeznaczony jest on dla drobnego i małego malucha. Istotną kwestią w tym wypadku rodzaj materiału, z którego wykonany jest ręcznik. Optymalnym wyborem jest ręcznik ze stuprocentowej bawełny lub jeszcze delikatniejszego włókna bambusowego.

Ręcznik kąpielowy dla kilkulatka

Kilkuletnie dziecko zwykle chętnie otacza się przedmiotami codziennego użytku ozdobionymi deseniami nawiązującymi do bohaterów czy motywów ulubionych bajek czy typowo dziecięcych zainteresowań uwarunkowanych płcią malucha.

W przypadku dwu – trzyletniego dziecka doskonałym rozwiązaniem problemu odpowiedniego okrycia kąpielowego będzie dostosowany wymiarami do wielkości dziecka ręcznik ozdobiony barwnym nadrukiem. Na rynku dostępne są ręczniki o wymiarach 70x140 cm oraz 75x150 cm przeznaczone właśnie dla dzieci. Wybierając konkretny model warto wziąć pod uwagę korzystanie z ręcznika na basenie lub plaży, dlatego też powinien być odpowiednio duży, aby umożliwić dziecku wygodne rozłożenie się na materiale z odpowiednim jego zapasem od każdej z czterech stron ręcznika.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl