Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Wózki dziecięce - Jaki wózek kupić 0

Wózki dziecięce - Jaki wózek kupić

jaki-wozek-dzieciecy

Wózek dla dziecka stanowi jeden z podstawowych, nieodzownych elementów niemowlęcej wyprawki, jednakże wybór najlepszego wózka nastręcza niekiedy sporo problemów i wątpliwości. Podjęcie ostatecznej decyzji w sprawie modelu i rodzaju wózka uwarunkowane jest różnymi czynnikami, do których w pierwszej kolejności zaliczyć można porę roku, w której dziecko przyjdzie na świat oraz warunki otoczenia, w tym miejsce zamieszkania zarówno pod względem regionu, jak i posiadanych warunków lokalowych.

Spis treści

Wózek głęboki wielofunkcyjny

Wózek złożony ze stelażu z gondolą z opcją wpięcia w miejsce gondoli specjalnego nosidełka służącego jako fotelik samochodowy, a w późniejszym czasie również siedziska spacerówki stanowi obecnie jeden z najpopularniejszych i najchętniej stosowanych modeli.

Aczkolwiek uniwersalność tego typu wózka jest jego dużą zaletą, pamiętać należy o tym, iż ten rodzaj może być stosunkowo ciężki, co w przypadku konieczności wnoszenia wózka po schodach na wyższe piętro stanowi w perspektywie spory problem. W takim wypadku lepszym wyborem będzie zakupienie wózka złożonego z zamocowanej na stałe gondoli.

Kolejnym, istotnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę wybierając głęboki wózek dla niemowlęcia są koła, które powinny być odpowiednio duże i solidne, zwłaszcza w przypadku konieczności pokonywania dalekich tras na nierównym terenie.

Wózek spacerowy dla roczniaka i dwulatka

Chociaż w popularnych obecnie modelach wózków siedzisko spacerówki wpinane jest w stelaż po zdjętej gondoli, znaczna część rodziców decyduje się zakupić oddzielną, lekka spacerówkę na stosunkowo niewielkich kołach.

Zaletą tego rodzaju wózków jest przede wszystkim ich niewielki ciężar, zwrotność i funkcjonalność, mające szczególne znaczenie zwłaszcza w przypadku dzieci rozpoczynających samodzielne spacery i korzystających z wózka nieco rzadziej.

Pewnym mankamentem, który należy wziąć pod uwagę w przypadku tego rodzaju spacerówek są małe koła, które ulegają cyklicznemu ścieraniu, zwłaszcza na nierównych powierzchniach. Rozwiązaniem tego problemu może być zakup wózka dobrej marki wykonanego z materiałów o wysokiej jakości, odpornych na uszkodzenia mechaniczne.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl