Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Zabawki dla 15 miesięcznego chłopca 0

Zabawki dla 15 miesięcznego chłopca

chodzik-pchacz-dla-dzieci

15 miesięczne dziecko należy do ciekawskich odkrywców otaczającego świata. Ponad roczny maluch zazwyczaj potrafi całkiem dobrze chodzić i docierać do najdalszych zakamarków mieszkania, które eksploruje z niesłabnącą ciekawością. Dziecko w tym wieku ponadto jest niejako przyzwyczajone do różnego rodzaju zabawek, dlatego sprawienie mu nowej, interesującej zabawki może stanowić pewien problem.

Czym zatem kierować się wybierając kolejne akcesoria zabawkowe dla piętnastoletniego dziecka? Jakie zabawki będą dla niego najciekawsze i najlepiej spełnia funkcję poznawczą oraz edukacyjną?

Spis treści

Bujaczek na płozach

Doskonałym rodzajem zabawki dla aktywnego dziecka są wszelkiego rodzaju przedmioty, które można wprawić w ruch – najlepiej za pomocą własnego ciała. Dlatego też wszelkiego rodzaju bujaczki, zarówno na nisko, jak i nieco wyżej umieszczonym siedzisku stanowią dobre rozwiązanie w kwestii trafionej zabawki dla niemal półtorarocznego malucha.

Decydując się na ten rodzaj zabawki należy pamiętać o tym, by - w przypadku siedziska umieszczonego w wysokości około 50 cm nad ziemią było ono zabezpieczone od tyłu odpowiednią barierką chroniącą dziecko przed upadkiem.

Chodzik - pchacz z ruchomymi elementami

Interesującym przykładem zabawki dla ponad rocznego malucha, który w pewnych przypadkach dopiero uczy się stawiać pierwsze kroki jest wykonany z drewna chodzik, o który dziecko może się opierać posuwając go do przodu. Dodatkową atrakcją tego rodzaju zabawki mogą być ruchome, drewniane lub pluszowe elementy umieszczone na platformie chodzika, które poruszają się wraz z ruchem chodzika zachęcając dziecko do spaceru.

Plastykowa bramka do ogrodu

Aczkolwiek zasadniczo tego rodzaju przedmiot wedle oznaczenia producentów jest przeznaczony dla półtorarocznych dzieci, niemniej jednak piętnastomiesięczny maluch pod okiem rodziców może bezpiecznie bawić się w rzucanie lub kopanie piłka do siatki bramki.

Decydując się na tego rodzaju produkt warto zadbać o to, by był wykonany z bezpiecznych dla dziecka, nietoksycznych materiałów, a ponadto przyciągał wzrok interesującą ramą bramki. Niektóre bramki ogrodowe wyposażone są w barwne lub świecące przyciski, które po naciśnięciu emitują wybrane dźwięki.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl