Zabawy z 10 miesięcznym niemowlakiem 0

Zabawy z 10 miesięcznym niemowlakiem

zabawa-z-malym-dzieckiem

Kiedy dziecko zaczyna przekraczać kolejne etapy rozwoju wymaga nieco innej stymulacji zmysłów ze względu na zwiększony obszar i percepcję otaczającego świata. Dziecko w tym wieku zaczyna żywo interesować się własnym otoczeniem, z zaciekawieniem obserwuje przemieszczające się, wydające rozmaite odgłosy przedmioty, staje się aktywniejszym uczestnikiem różnego rodzaju działań.

Dzięki temu osoba na co dzień opiekująca się maluchem może z powodzeniem rozszerzyć zakres aktywności oraz zabaw wykorzystując nowe, interesująco zaprojektowane zabawki - zwłaszcza zabawki sensoryczne i interaktywne. Rynek artykułów dziecięcych zapewnia szeroką gamę różnego rodzaju zabawek aktywnie stymulujących rozwój dziecka, które opiekunowie mogą z powodzeniem wykorzystać do codziennej zabawy.

Spis treści

Miękka kostka sensoryczna

Idealna zarówno do aktywnej zabawy na dywanie, jak również pozwalająca zająć dziecku czas przed nocnym wypoczynkiem, wykonana z miękkiej tkaniny kostka stanowi idealną zabawkę dla niemowlęcia.

Wybierając kostkę warto zdecydować się na produkt wykonany z kolorowych materiałów o różnego rodzaju fakturach, co pozwala dodatkowo stymulować zmysł dotyku dziecka i rozwijać jego wrażliwość na dotyk. Dobrym wyborem będzie kostka ozdobiona różnego rodzaju tasiemkami oraz plastikowymi zawieszkami o rozmaitych kształtach.

Jadący samochodzik wydający dźwięki

Kolejną zabawką, aktywnie stymulującą rozwój dziecka, a ponadto zapewniającą atrakcyjną zabawę jest wykonany z bezpiecznego plastiku jadący po naciśnięciu odpowiedniego guzika samochodzik.

Tego rodzaju zabawki wyposażone są zwykle w dodatkowe elementy świecące i grające oraz – opcjonalnie – klocki, które można wrzucać przez odpowiednie otwory znajdujące się na masce samochodu. Takie działanie pozwala dziecku na stopniowe oswajanie się z różnymi kształtami oraz nauczyć się przyporządkowywać do siebie tego samego rodzaju formy.

Drewniany ślimak do ciągnięcia

Dziecko, które zaczyna stawiać pierwsze proste kroki przy meblach czy w łóżeczku można zachęcić do dalszych prób dzięki wykonanemu z dobrej jakości drewna, kolorowemu ślimakowi na kółkach zaopatrzonego w sznurek do ciągnięcia. Dziecku nie chodzącemu kolorowa zabawka sprawi równie dużo radości.

Komentarze do wpisu (0)

Kontakt

Masz pytanie?
Zadzwoń !

Tel:
723-510-820

E-mail:
zaira.biuro@gmail.com

Kategorie blog
Koszty wysyłki

Wszystkie zamówienia wysyłamy w ciągu 1-3 dni roboczych, za pośrednictwem:

PACZKOMATÓW
INPOST - 12,50 zł
FIRMY KURIERSKIEJ
K-EX - 14,50 zł
POCZTY POLSKIEJ
- 14 zł

DOSTAWA KURIEREM GRATIS* przy zakupach powyżej 500 zł!

*Nie dotyczy płatności przy odbiorze.

 

Płatności online

Bezpieczne zakupy

Państwa dane chroni certyfikat SSL.

do góry
,
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl