Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Świnka Peppa - edukacyjna bajka dla najmłodszych 0
Świnka Peppa - edukacyjna bajka dla najmłodszych. Świnka Peppa pościel dla dzieci

Świnka Peppa - artykuły dla dzieci, w tym pościele dziecięce

Bajka dla dzieci Świnka Peppa to brytyjski serial animowany, który w ostatnich latach cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, zwłaszcza u przedszkolaków. Krótkie, kilkuminutowe odcinki są skonstruowane w taki sposób aby zaciekawić najmłodszych widzów. Świnka Peppa w zabawny sposób edukuje najmłodszych. W serialu zostały przedstawione sceny z życia codziennego - dzieci mogą się dowiedzieć na przykład jak się buduje dom, mogą poznać zasady rządzące życiem społecznym, a także nauczyć się właściwych zachowań. Przewodnikiem Peppy po codziennej rzeczywistości jest jej Tata, a w przygodach towarzyszy jej mały, zaledwie dwuletni braciszek George. Do najbliższej rodziny małej świnki zalicza się także jej mama oraz dziadkowie. W bajce występują również i inni zwierzęcy bohaterowie, którym przypisano antropomorficzne cechy. Wśród przyjaciół wesołej rodzinki znajdują się między innymi owce, króliki, owieczki czy zebry.

Świnka Peppa to jedna z najlepszych bajek dla dzieci w wieku przedszkolnym

Kolorowa lecz prosta grafika, krótki czas trwania oraz walory edukacyjne serialu przemawiają za tym, aby uznać go za najlepszą bajkę dla kilkulatków. W serialu młody widz nie ma okazji zobaczyć scen przemocy, a jedynie zabawne sytuacje. Jest to doskonała forma edukacji poprzez zabawę, zwłaszcza teraz, kiedy to w wielu bajkach tematem przewodnim są sceny zawierające agresywne zachowania. Różowa świnka w czerwonej sukience, mieszkająca z rodziną w domku na wzgórzu wytwarza zarówno u małych jak i dorosłych widzów wyłącznie pozytywne emocje. Przewodnimi wartościami serialu są przyjaźń oraz otwartość na rozmaite problemy i potrzeby drugiej osoby. O niewątpliwym sukcesie serialu świadczy fakt, że po pierwszej emisji odcinków w brytyjskiej telewizji, która miała miejsce w 2004 roku regularnie powstają kolejne serie bajki.

Gadżety związane z serialem

Coraz popularniejszą praktyką staje się produkcja rozmaitych gadżetów związanych z bajkami dla dzieci. Najmłodsi widzowie tak bardzo przywiązują się do animowanych przyjaciół, że pragną się otaczać ich wizerunkami. Doskonałym pomysłem na prezent dla najmłodszych może być na przykład pościel dla dzieci Świnka Peppa. Dzieci o wiele łatwiej zasypiają w kolorowym i dobrze znanym otoczeniu. Pozytywny przekaz serialu może się przełożyć na dobre sny maluchów. Pościel z wizerunkiem przyjaznej świnki to nie jedyny prezent jaki można zafundować swojemu maleństwu. Dużą popularnością cieszą się również takie podarki jak ręczniki dla dzieci Świnka Peppa, kocyk Świnka Peppa czy poduszki dla dzieci Świnka Peppa.

Jakie bajki należy wybierać dla dzieci?

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to, aby dobrze dopasować bajkę do wieku dziecka. Oczywiste jest, że starsze dzieci mogą być szybko znudzone bajkami takimi jak Świnka Peppa czy Teletubisie. Jednak bez względu na wiek młodego widza, warto zapoznać się wcześniej z tematyką poszczególnych produkcji i zadbać o to, aby seriale jakie ogląda pociecha były maksymalnie pozbawione scen przemocy i wulgaryzmów. Powinny za to promować właściwe wzorce zachowań oraz dobrze jeżeli będą posiadały walory edukacyjne.

Wolny czas to nie tylko telewizor

We współczesnym świecie, który przesycony jest technologią niemal niemożliwe wydaje się odciągnięcie dziecka od szklanego ekranu. Wartościowe bajki są jak najbardziej pożądane, gdyż stymulują one rozwój dziecka oraz wspomagają jego edukację. Warto jednak zadbać o to, aby dziecko nie spędzało przed telewizorem czy komputerem zbyt wielu godzin w ciągu dnia. Przy ładnej pogodzie dobrze jest pójść z dzieckiem na spacer do pobliskiego parku lub zabrać je na edukacyjną wycieczkę za miasto.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl