Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Wybieramy łóżeczko dla dziecka - Jakie wybrać? 0
Wybieramy łóżeczko dla dziecka - Jakie wybrać? łóżeczko dla noworodka, łóżeczko niemowlęce, łóżeczka turystyczne, łóżeczko dla dziecka, białe łóżeczko dla dziecka, łóżeczko dla niemowlaka

Wybieramy łóżeczko dziecięce, łóżeczko niemowlęce - Jakie wybrać?

Przyjście na świat dziecka, oznacza dla nas wielkie zmiany i konieczność przygotowania się na zupełnie nowy rozdział w życiu. To przede wszystkim czas, w którym świeżo upieczeni rodzice, muszą całkowicie przewartościować swoje życie, nauczyć się nowych nawyków i wyzbyć tych starych. To również czas materialnego zawirowania. Mieszkanie należy również przygotować na przyjście dziecka i stworzyć specjalny pokoik, który będzie enklawą spokoju i bezpieczeństwa dla malucha. A skoro mowa o pokoiku, to oczywiście od razu nasuwa nam się na myśl jeden temat - łóżeczko dziecięce. To bodaj najważniejszy zakup do dziecięcego pokoju.

Spis treści

Czym kierować się przy wyborze rodzaju łóżeczka?

Na rynku istnieje wiele różnych rodzajów łóżeczek, z których najczęściej, rodzice dokonują wyboru między dwoma, tj. łóżeczkiem tradycyjnym i turystycznym kojcem. Różnią się one między sobą wieloma aspektami. Czym kierować się podczas dokonywania wyboru? Wygląd i estetyka łóżeczka, a więc mówiąc inaczej, to, co nam się bardziej podoba, nie zawsze powinno decydować. Przy dokonaniu wyboru powinniśmy przemyśleć kilka ważnych aspektów i dobrze oszacować potrzeby. Łóżeczko dziecięce powinno być przede wszystkim bezpieczne, wygodne i dopasowane do naszego trybu życia. Zwróćmy uwagę na materiał, z jakiego wykonane jest łóżeczko, jego rozmiar, czy istnieje możliwość regulowania wysokości, jak ułożone są szczebelki, czy stwarzają zagrożenie dla dziecka, czy posiada dodatkowe funkcje, jak np. szuflada, dzięki czemu będzie komfortowe i praktyczne.

Rodzaje łóżeczek - wszystko w zależności od potrzeb

Wspominaliśmy o istnieniu dwóch podstawowych rodzajów łóżeczek. Sprawdźmy, kiedy warto postawić na konkretny typ. Co w danym łóżeczku dziecięcym jest jego mocną stroną i przeważa na jego korzyść. 

Łóżeczka tradycyjne

Łóżeczka tradycyjne stanowią najczęściej wybierany produkt wśród polskich klientów. Wśród nich, istnieje bardzo duża możliwość wyboru pod względem estetyki, dizajnu, koloru i dodatków zdobniczych. Praktycznie każdy znajdzie odpowiedni produkt dla siebie. Istnieje również szeroka różnorodność pod kątem funkcjonalności łóżeczek tradycyjnych. Występują one w minimalistycznej wersji, a więc posiadające jedynie część do spania zabudowaną szczebelkami ochronnymi oraz modele bardziej rozbudowane, wyposażone w dodatkowe szuflady, a nawet z całą komodą. Jest to dobry wybór, jeśli dysponujemy pokojem o niewielkich gabarytach. Tego typu łóżeczko dziecięce jest praktyczne. Na niewielkiej przestrzeni zyskujemy i łóżko, i mebel, który pomieści np. wiele ciuchów. Do tego wykonane są one bardzo estetycznie i naprawdę naturalnie komponują się w przestrzeni pokoju dziecięcego. Wybierając konkretny model spośród łóżeczek tradycyjnych, przede wszystkim zwróćmy uwagę na jego bezpieczeństwo. Wybierajmy jedynie te produkty, które zostały opatrzone europejską normą jakości oraz certyfikatami bezpieczeństwa. Jakie aspekty wpływają na bezpieczeństwo łóżeczka dziecięcego? To przede wszystkim jakość wykończenia. Drewniane elementy muszą być gładkie, nie mogą zawierać wystających drzazg, ani zadziorów. Wybierajmy łóżeczka, w których szczeble są ułożone pionowo i nie posiadają dodatkowych poziomych wsporników. Jest to o tyle ważne, że wraz z nabieraniem sprawności i sił przez dziecko, poziome szczeble będą mogły być wykorzystane przez malucha jako drabinka do wspinania. Istotna jest również wielkość przerw między barierkami. Nie może być większa jak 2,5 cm. Chodzi o to, by rączka, bądź nóżka dziecka nie uwięzła między szczebelkami. Unikajmy również produktów z ostrymi kantami, które mogą skaleczyć dziecko. Wszystkie farby i lakiery, jakie zostały użyte przy produkcji łóżeczka, powinny być w pełni bezpieczne dla zdrowia i nie zawierać alergenów, ani substancji drażniących. Jeżeli zależy nam na komforcie, warto postawić na łóżeczko z regulowanymi poziomami. Dzięki temu rozwiązaniu, łatwiej jest wyjmować dziecko z łóżeczka. Na innej wysokości dziecko będzie spało, na innej stało, a jeszcze na innej siedziało.

Łóżeczka kojce dla noworodka

Dla rodziców, którzy będą często podróżowali, polecane są łóżeczka turystyczne o charakterze kojca. Tego typu produkty, przeznaczone są do częstego przemieszczania, zarówno przenoszenia, jak i przesuwania. Zazwyczaj wyposażone są w sześć lub osiem nóżek, z czego co najmniej jedna para, zastąpiona jest kółkami, dzięki, którym bez trudu będziemy mogli łóżeczko przemieszczać. Wybierajmy modele, które posiadają dodatkowe zabezpieczenie łóżeczka, zapobiegające jego złożeniu się podczas przesuwania. Łóżeczka turystyczne składają się z części plastikowych, metalowych oraz siatki, dzięki której możemy obserwować maleństwo. Istnieją modele, które posiadają odpinane wejście boczne. Są one szczególnie polecane rodzicom, którzy zamierzają kupić mebel na kilka lat. Funkcja ta idealnie sprawdzi się, kiedy dziecko będzie umiało już chodzić. Na rynku istnieją modele proste i bardziej złożone. Wśród tych drugich znajdziemy produkty wyposażone w dodatkowe boczne kieszenie, które służą do przechowywania np. zabawek. Jest to istotne podczas przemieszczania łóżeczka. Niektóre łóżeczka kojce dla noworodka to swoiste przenośne place zabaw do spania. Istnieją bowiem modele wyposażone również np. w pałąk z zabawkami, światełka czy różnego rodzaju wisiorki. Tego typu produkty pozwalają na obecność dziecka w jednym miejscu, zarówno podczas odpoczynku, jak i zabawy, łączą one w sobie kilka funkcji.

Co oprócz łóżeczka?

Odpowiedni wybór łóżeczka to nie wszystko. Należy równie rozsądnie wybrać do niego podstawowe akcesoria i dodatki dla dziecka. Najważniejszy jest materac do łóżeczka lub materac turystyczny. Wybierajmy produkty twarde, które zabezpieczają kręgosłup malucha, a wbrew pozorom, są bardzo wygodne. Twardy materac zabezpiecza także dziecko przed możliwością zapadania się i skręcania. Dobrze dopasujmy także jego rozmiar do wymiarów łóżeczka. Między szczeblami, a krawędzią materaca, nie powinna powstać szczelina szersza jak mierząca szerokość dwóch palców. Chodzi o to, by nie mogła tam zaklinować się rączka lub nóżka dziecka. Jeżeli zdecydujemy się na zakupienie i zamontowanie jakichkolwiek dodatków, pamiętajmy, żeby kierować się zasadą bezpieczeństwa. Nie mogą one stwarzać żadnych zagrożeń dla maleństwa. Najważniejsze, by unikać montowania ozdób w poprzek szczebli, tak, by nie tworzyły drabinki, po której maluch mógłby się wspinać.

Zobacz także:

 

 

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl