Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Wymiary pościeli dla niemowląt 0
Wymiary pościeli dla niemowląt. Rozmiary pościel dla niemowląt, pościel 100x135. Wymiary pościel dla dzieci 100x135.

Wymiary pościeli dla niemowląt - pościel do łóżeczka i do wózka

Rozmiary poszew na kołdrę i poduszkę dla niemowlęcia zależą w znacznej mierze od tego, czy dana pościel przeznaczona jest do łóżeczka, czy też wózka. Wybierając pościel dla dziecka, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim fakt, iż popularne rozmiary pościeli mogą nieco różnić się zależnie od producenta i stosowanej przez niego klasyfikacji. Niemniej jednak większość dostępnej na rynku pościeli dla niemowląt może być wykorzystana do standardowych rozmiarów poduszki i kołdry.

Spis treści

Wymiary pościeli do łóżeczka

Przeznaczona do niemowlęcego łóżeczka pościel jest zasadniczo większa ot tej, którą wykorzystuje się poza domem. Wielkość poszew na kołdrę i poduszkę zależy w znacznej mierze od wielkości łóżeczka, bowiem przyjęło się, iż rozmiar pościeli powinien odpowiadać rozmiarowi materaca z niewielkim jedynie wahaniem w różnicy centymetrów.

Standardowy rozmiar pościeli niemowlęcej wynosi 100x135 cm, w przypadku poszwy na kołdrę oraz 40x60 cm w przypadku poszwy na poduszkę. Tego rodzaju pościel najczęściej wykorzystuje się w przypadku noworodków i niemowląt, bowiem kilkuletnie dziecko wymaga odpowiednio większej pościeli.

Wymiary pościeli do wózka

Wbrew pozorom pościel do wózka nie jest tożsama z pościelą przeznaczoną do dziecięcego łóżeczka – przede wszystkim na odmienne funkcje, które musi spełniać. Pierwszą z nich jest optymalne dopasowanie rozmiaru pościeli do wielkości gondoli, a tym samym zapewnienie dziecku komfortowego odpoczynku również na zewnątrz.

Producenci specjalizujący się w produkcji tekstyliów dziecięcych oferują rozmaite rozwiązania w zakresie przeznaczonej specjalnie do wózka pościeli składającej się niekiedy z kilku elementów mających odpowiednio zabezpieczyć dziecko przed chłodnym powietrzem.

Standardowa pościel do wózka to poduszka i kołdra, a wymiary poszew wynoszą zwykle 30x40 cm w przypadku poduszki oraz 80x80 cm w przypadku kocyka lub narzuty stosowanej jako przykrycie wierzchnie.

Aczkolwiek wymiary pościeli do wózka mają ujednolicone rozmiary, warto przed dokonaniem ostatecznego wyboru przymierzyć pościel w wózku. W przypadku zakupów internetowych należy dokładnie zmierzyć rozmiary gondoli i porównać z rozmiarami poszew dostępnymi na stronie internetowej wybranego sklepu.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl